T Ford-løp til Enebakk
Norsk T Ford klubb hadde løp lørdag 15. juni. Starten gikk fra Tyrigrava og målet for dagen var Børter Gård i Enebakk.
Enebakk rundt i T-Ford
Søndag den 29. mai arrangerte T-Ford Klubben turløp til Børter gård i Enebakk. Seks biler møtte til start, og èn sluttet seg til løpet underveis.
Nytt nummer av Pedal Ford'n
T Ford i fjorårets snø. Nytt nummer av Pedal Ford'n er nå ute.
< Klikk her for å lese >
Ny formann i Norsk T-Ford Klubb
Ny formann i Norsk T-Ford Klubb er Kjetil A. Olsen. Kjetil er født i 1971 og tilhører den yngre garde i klubben. Han har alltid vært interessert i biler og fikk sin første bil som 6-åring. Det var en Renault 4.
Sikkerhetsbelter i T Ford
Når man kjører messingbil som f.eks. en T Ford, kan man til tider føle seg noe utrygg. Våre gamle biler klarer ikke å holde den farten som moderne biler kjører, nedbremsing tar sin tid og bremselengden kan være foruroligende lang. Disse forholdene gjør at mange ønsker å montere setebelter i bilen.
Bli Grasrotgiver i dag! Send SMS med til 60000 |